Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Кваліфікація злочинів — кримінально-правова оцінка злочинного діяння, яка містить точну відповідність його ознак ознакам складу злочину, передбаченого кримінальним законом. К. з., по-перше, розумовий процес, у ході якого в діях конкретної особи встановлюються ознаки того чи іншого злочину. По-друге, це результат діяльності працівників дізнання, слідства, прокуратури і суду, який одержав юридичне закріплення в офіційному документі (постанові слідчого, вироку суду тощо). У цих юридичних актах фіксується відповідність конкретного злочинного діяння тій чи іншій кримінально-правовій нормі. Процес К. з. включає, по-перше, достовірне встановлення фактичних обставин справи, тобто наявність усіх ознак злочину; по-друге, усвідомлення змісту ознак складу злочину, передбаченого у кримінальному законі; по-третє, встановлення точної відповідності фактично скоєного ознакам того чи іншого складу злочину. К. з. відображається формулою, яка включає назву кримінального закону, що застосовується, цифрове визначення статті закону, літерне визначення пункту статті або цифрове визначення статті, що передбачає конкретний склад злочину, стадію скоєння умисного злочину, вид співучасника. К. з.— частина процесу застосування кримінально-правової норми. Вона охоплює ту частину цього процесу, яка містить вибір кримінально-правової норми, що передбачає конкретне суспільно небезпечне діяння, і закріплення цього вироку в юридичному акті (постанові, вироку). К. з. потребує точного юридичного аналізу елементів складу злочину: об'єкта та об'єктивної сторони, суб'єкта та суб'єктивної сторони. Правильне встановлення цих елементів — необхідна передумова точної кваліфікації вчиненого. Важливе значення для правильної К. з. мають такі чинники: К. з. є умовою дотримання принципу законності, забезпечує індивідуалізацію і справедливість призначення покарання особі, яка скоїла злочин, є важливим засобом забезпечення прав винних і потерпілих, дає змогу більш повно виконувати виховну функцію правосуддя, сприяє правильному виявленню стану злочинності як у цілому в країні, так і в окремих регіонах, визначає форму попередньої слідства, підсудність та інші процесуальні наслідки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.