Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Класифікація злочинів — поділ злочинів на відповідні види за певною системою. КК України не дає чіткої класифікації злочинів. У ст. 7 КК наведено перелік тяжких злочинів. У ст. 24, 25 КК вживається поняття особливо тяжкого злочину, а у ст. 10, 51 КК — поняття злочину, що не становить великої суспільної небезпеки, або діяння, що містять ознаки злочину, який не становить великої суспільної небезпеки. К. з. ґрунтується на характері та ступені їхньої суспільної небезпеки. У теорії кримінального права більшість юристів поділяють злочини на такі групи: злочини, які не становлять великої суспільної небезпеки; злочини середньої тяжкості; тяжкі та особливо тяжкі. Такий поділ знай шов відображення в проекті КК України. Так, до злочинів, які не становлять великої суспільної небезпеки, належать умисний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більш як два роки або інше м'якше покарання, а також необережний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більш як п'ять років або інше м'якше покарання. До злочину середньої тяжкості проект К відносить умисний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більш як п'ять років, а також необережний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад п'ять років. Тяжкий злочин за проектом КК України — це умисний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років. До особливо тяжкого злочину проект КК відносить умисний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на. строк понад десять років або смертна кара. Належність конкретного злочину до тієї чи іншої групи має важливі правові наслідки. Так, ст. 10 ч. З діючого КК передбачає, що до особи, яка скоїла злочин у віці до 18 років, що не становить великої суспільної небезпеки, суд може застосувати примусові заходи виховного характеру, які не є кримінальним покаранням. Віднесення згідно із ст. 7 діючого КК злочину до тяжких впливає на визначення виду режиму відбування позбавлення волі (ст. 25 КК), на застосування умовно-дострокового звільнення від покарання і заміну покарання більш м'яким (ст. 52, 52, 53 КК). Особа, яка засуджена за тяжкий злочин і має військове або спеціальне звання, може бути позбавлена його судом (ст. 37 КК).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.