Юридичний словник-довідник

Кліринг і розрахунок у сфері цінних паперів — складова частина процесу виконання угоди купівлі — продажу цінних паперів здебільшого на біржовому ринку. Має на меті підвищення якості виконання угод. У процесі здійснення клірингу перевіряються умови контракту щодо купівлі — продажу конкретних цінних паперів за конкретною угодою. Тобто перевіряється, чи однаково сторони контракту визначають умови ціни, кількості цінних паперів, платежу тощо. Якщо зазначені умови збігаються, то угода (контракт) реєструється і передається для розрахунку. Кліринг передує розрахунку. Якщо зазначені умови не збігаються, то контракт (угода) не реєструється і повертається брокерам, які підписали контракт купівлі — продажу, для погодження або відмови від угоди. Суперечки, що виникають між брокерами в такому разі, розглядаються, наприклад, біржовим органом з питань розгляду суперечок. При розгляді їх важливе значення має такий документ, як записка спеціаліста біржової торгівлі, який відповідає за визначення курсової вартості цінних паперів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.