Юридичний словник-довідник

Кодекс України про надра — законодавчий акт, прийнятий Верховною Радою України 27.VII. 1994. Складається з дев'яти розділів і шести глав. Регулює відносини у гірничій галузі з метою забезпечення раціонального, комплексного використання надр для задоволення потреб суспільного виробництва у мінеральній сировині, для охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища, а також охорони прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян. У розділі І цього Кодексу регламентуються питання щодо права власності на надра, державного фонду надр і державного фонду родовищ корисних копалин, визначення видів корисних копалин, а також встановлення компетенції Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських та районних, обласних Рад народних депутатів у сфері регулювання гірничих відносин та складу органів, що здійснюють державне управління в галузі геологічного вивчення, використання й охорони надр (гл. 1). У цьому ж розділі визначаються: порядок надання надр у користування (гл. 2), права і обов'язки користувачів надр (гл. 3), загальні положення про плату за користування надрами (гл. 4). Вимоги щодо здійснення робіт з геологічного вивчення надр містяться в розділі ІІ Окремі розділи присвячені, зокрема, державному обліку родовищ корисних копалин, а також ділянок надр, наданих у користування, не пов'язане з видобуванням корисних копалин (розд. III); проектуванню, будівництву і введенню в експлуатацію гірничо-видобувних об'єктів, підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (розд. IV); користуванню над рами для розробки родовищ корисних копалин і для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (розд. V); охороні надр (розд. VI); державному контролю і нагляду за веденням робіт з геологічного вивчення надр, їхнім використанням та охороною (розд. VII). Кодекс про надра встановлює також порядок розгляду спорів у галузі суспільних відносин і передбачає відповідальність за порушення законодавства про надра (розд. VIII). Регламентується, крім того, надання надр у користування іноземним юридичним особам і громадянам та визначаються вимоги міжнародних договорів у галузі охорони і використання надр (роз діл IX).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.