Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Козацько-гетьманська держава — держава, створена в ході визвольної війни українського народу 1648— 1654 pp. При цьому був використаний багатий досвід самобутньої козацької організації самоврядування. Територія держави включала Лівобережну Україну з м. Києвом і поділялася на полки і сотні. Найвищим органом влади була Генеральна військова рада — збори козацького війська. До її компетенції належало вирішення важливих політичних, військових, фінансових, судових справ, а також обрання гетьмана, який був главою держави. Гетьман об'єднував політичні, адміністративні, військові, фінансові та судові функції, видавав універсали, очолював генеральну старшину — вищу центральну військову і цивільну адміністрації. До складу генеральної старшини входили: генеральний обозний, генеральний суддя, генеральний писар, генеральні осавули, генеральний хорунжий, генеральний підскарбій, генеральний бунчужний. При гетьмані існувала рада старшин, до якої входила генеральна старшина і полковники. На місцях правили полковий та сотенний уряди. Полковий уряд складався з полковника і полкової ради, яка обирала полкову і сотенну старшину, а сотенний уряд — з сотника та його помічників. У містах правили виборні міські старшини, в селах — сільські отамани. Така державна структура зберігалася до входження України до складу Росії.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.