Юридичний словник-довідник

Колективна (бригадна) матеріальна відповідальність — форма повної матеріальної відповідальності на підставі письмового договору. Полягає у колективному виконанні членами бригади обов'язку відшкодувати збитки, завдані внаслідок незабезпечення збереження матеріальних цінностей. К. м. в. застосовується при спільному виконанні працівниками окремих видів робіт, пов'язаних із збереженням, переробкою, продажем (відпуском), перевезенням або використанням у процесі виробництва переданих їм цінностей, коли неможливо розмежувати матеріальну відповідальність кожного працівника й укласти з ним договір про повну матеріальну відповідальність. К. м. в. встановлює власник або уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим комітетом підприємства, установи, організації. Письмовий договір про таку відповідальність укладається між підприємством, установою, організацією й усіма членами колективу (бригади). Бригада звільняється від матеріальної відповідальності, якщо буде доведено, що шкоду заподіяно не з їх вини. При встановленні безпосередньо винного з числа членів бригади на нього покладається відповідальність за заподіяну шкоду (ст. І35 КЗпП України).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.