Юридичний словник-довідник

Колізія адміністративних актів (лат. collisio — зіткнення) — розбіжність змісту двох чи кількох актів органів державної виконавчої влади. Практичне значення має так зване розв'язання колізії, тобто визначення акта, який повинен бути застосований до конкретних правовідносин. При цьому слід керуватись такими правилами: 1. Законодавство колишнього Союзу РСР застосовується з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що воно не суперечить Конституції і Законам України (Постанова Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства колишнього Союзу РСР» від 12.ХІ.1991). 2. У випадку К. а. а. різної юридичної сили діють акти, які мають більшу юридичну силу (Конституція — закони — підзаконні акти). При цьому при вивченні підзаконних адміністративних актів слід враховувати компетенцію органів, які їх приймають. Акти, прийняті з перевищенням компетенції, є незаконними і не обов'язковими для виконання. На приклад, орган приватизації не має права приймати рішення про приватизацію орендованого державного майна без згоди орендаря. Такий акт підлягає скасуванню як недійсний. 3. У випадку, коли в колізію вступають акти однакової юридичної сили, застосовуються акти, прийняті пізніше. 4. У разі розбіжності змісту загальної та спеціальної норм при дотриманні вищезгаданих правил застосовуються спеціальні норми. Порядок розв'язання колізії іноді зазначається в тексті самого адміністративного акту чи закону, на підставі якого цей акт було прийнято.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.