Юридичний словник-довідник

Коломацькі статті 1687 р.— договірні умови між козацькою старшиною і представниками царського уряду, схвалені на козацькій раді в містечку Коломаку (нині райцентр Харківської обл.) під час обрання гетьманом Лівобережної України І. Мазепи. Складалися з 22 пунктів. К. с. підтверджували права і привілеї старшини та козаків, надані їм царським урядом у поперед ні роки, передбачали дарування «заслуженим» старіли нам дворянства. Водночас К. с. посилювали контроль царської адміністрації за політичною діяльністю старшини і гетьманського правління в Україні. Гетьман не мав права без дозволу царського уряду усувати з військових та адміністративних посад генеральну старшину, а старшина — самочинно скидати гетьмана. Гетьманському правлінню заборонялося підтримувати політичні і дипломатичні відносини з іноземними державами. К. с. були кроком в обмеженні автономії України. Вони забороняли місцевій адміністрації вписувати селян і козацького реєстру, зобов'язували видавати російськім владі селян — втікачів з Росії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.