Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Комерційна таємниця — різновид інформації з обмеженим доступом, відомості, що належать окремим фізичним чи юридичним особам, які встановлюють режим доступу до них, систему захисту тощо. К. т.— конфіденційна інформація. Різновидом К. т. є банківська таємниця. Законодавством України визначено поняття К. т. підприємства (ст. 30 Закону «Про підприємства в Україні»), під якою розуміють відомості, які не є державною таємницею, пов'язані з виробництвом, технологічною інформацією, управлінням, фінансами та іншою діяльністю підприємства, розголошення (передача) яких може завдати шкоди його інтересам. Склад і обсяг відомостей, що становлять К. т., порядок захисту їх визначає керівник підприємства. Постановою Кабінету Міністрів України «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці» від 9.VIII. 1993 встановлено перелік відомостей і документів, які не можуть бути К. т. До них належать: установчі документи і документи, що дають змогу здійснювати підприємницьку або господарську діяльність (свідоцтва, ліцензії та ін.), окремі види її; інформація по всіх встановлених формах державної звітності; дані, необхідні для перевірки відрахувань на сплату податків, інших обов'язкових платежів; відомості про кількість, склад співробітників, розмір їхньої зарплати в цілому, по професіях і посадах, наявність вільних робочих місць; інформація про порушення вимог екології, безпеки праці і розмірів заподіяних у зв'язку з цим збитків; документи про плато неспроможність; відомості про участь посадових осіб підприємств у діяльності кооперативів, малих підприємств та інших організацій, які займаються підприємницькою діяльністю; відомості, які згідно з діючим законодавством підлягають опублікуванню. Зазначена інформація повинна надаватись без будь-яких обмежень підприємствам і організаціям, органам державної влади, контролюючим та правоохоронним органам, іншим юридичним особам. Охорона К. т. здійснюється цивільно-, адміністративно - і кримінально-правовими засобами, нормами трудового права. Див. також Відповідальність за порушення законодавства про інформацію.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.