Юридичний словник-довідник

Коносамент — товаророзпорядчий документ, який містить умови договору морського перевезення вантажу, визначає правовідносини між перевізником і отримувачем вантажу, є доказом наявності договору морського перевезення вантажу й отримання вантажу перевізником. К.— цінний папір, який надає його держателю право розпоряджатися вантажем. Залежно від того, чи здійснюються перевезення у рамках регулярного лінійного судноплавства або за чартером, розрізняють К. лінійні і чартерні. К. бувають іменними (вантаж може отримати лише особа, на чиє ім'я видано К., передача їх здійснюється шляхом уступки вимоги); ордерними (видаються за наказом відправника, передача їх здійснюється шляхом передавального надпису — індосаменту, отримати вантаж може лише особа, на користь якої видано документ, або та, яка зазначена в останньому передавальному надпису); на пред'явника (передається шляхом простого вручення, вантаж за цим К. може отримати держатель К.).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.