Юридичний словник-довідник

Антимонопольне законодавство — специфічна галузь законодавства, яка включає норми права, що регулюють суспільні відносини в процесі обмеження монопольної діяльності та запобігання їй, недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності та здійснення державного контролю за дотриманням його норм. Для України А. з.— нове суспільне явище, започатковане з переходом до ринкової економіки і прийняттям Верховною Радою Закону України «Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції в підприємницькій діяльності». Система цього законодавства включає також Закон України «Про антимонопольний комітет України» від 26.XI.1993, акти Уряду щодо антимонопольного регулювання, акти спеціального антимонопольного органу — Антимонопольного комітету України, а також акти міністерств і відомств, спрямовані на обмеження монополізму і недопущення недобросовісної конкуренції. Для А. з. характерне використання різних методів правового регулювання та численних норм процесуального характеру, які належать як до адміністративного, так і до судового процесу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.