Юридичний словник-довідник

Конституція України — Основний Закон країни, який закріплює основи суспільного ладу, права і обов'язки громадян, державний устрій, систему та основні засади організації і діяльності державних органів та виборчу систему України. Чинна К. У. прийнята на позачерговій сесії Верховної Ради Української РСР дев'ятого скликання 20.IV.1978. Складалася з 171 статті, об'єднаних у 10 розділів: основи суспільного ладу і політики; держава і особа; державний і територіальний устрій України; Ради народних депутатів України і порядок їх обрання; органи законодавчої і виконавчої влади України; місцеві органи державної влади і управління в Україні; державний план економічного і соціального розвитку України і державний бюджет України; право суддя, арбітраж і прокурорський нагляд; герб, прапор, гімн і столиця; дія К. У. і порядок її зміни. У зв'язку із змінами суспільно-політичного життя в 1989—1995 pp. до Конституції України внесено багато змін і доповнень. Згідно з Конституційним Договором до прийняття нової Конституції України положення чинної Конституції діють лише в частині, що узгоджується з цим Договором.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.