Юридичний словник-довідник

Апарат державного управління — система органів державної виконавчої влади (органів державного управління), які беруть участь у реалізації основних завдань і функцій держави повсякденним і оперативним здійсненням виконавчо-розпорядчої діяльності в економічній, соціальній та інших сферах діяльності держави. А. д. у. є відносно самостійною складовою частиною державного механізму в цілому, яка співвідноситься з іншими його частинами за принципом розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову. А. д. у. в Україні має складну внутрішню структуру. Вищою його ланкою є Президент України, який керує роботою Кабінету Міністрів. Міністерства, державні комітети та інші підвідомчі Кабінету Міністрів органи (комітети, головні управління, комісії тощо) — це ланка центральних органів державної виконавчої влади (центральних відомств). Місцеву ланку А. д. у. становлять виконавчі комітети сільських, селищних, міських, районних у містах Рад, обласні, районні та деякі інші державні адміністрації. Ці органи очолюють голови відповідних Рад. Вони здійснюють у порядку і в межах, визначених законом, делеговані їм повноваження державної виконавчої влади. У системі А. д. у. діє визначена законом субординація відповідних органів і встановлений порядок їх підпорядкування. До місцевої ланки апарату належать також органи центральних відомств на місцях, які не підвідомчі місцевим Радам. А. д. у. Автономної Республіки Крим має аналогічну структуру. До особливого складу А. д. у. належать працівники, які перебувають на державній службі і займають певні посади. Слід розрізняти А. д. у. і апарат конкретних органів управління (див. Органи державного управління). Цей апарат — сукупність структурних підрозділів і службовців, які забезпечують виконання державно-владних повноважень (компетенції). Наприклад, виділяють апарат Кабінету Міністрів, апарат міністерства, апарат виконавчого комітету та ін.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.