Юридичний словник-довідник

Конфіскація — примусове безоплатне вилучення в державну власність всього або частини майна, що є приватною власністю особи, як санкція за скоєне правопорушення (злочин, адміністративний проступок та ін.). Правопорушення, за вчинення яких застосовується К., визначені у кримінальному, адміністративному, цивільному законодавстві. КК України передбачає К. як додаткову міру покарання за скоєння переважно корисливих злочинів (розкрадання державного і колективного майна, крадіжку приватного майна громадян, грабіж, розбій, шахрайство та ін.) і деяких некорисливих злочинів (державна зрада, шпигунство, замах на життя державного діяча, диверсія тощо). Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення предмет, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення (наприклад, при порушенні правил полювання, занятті забороненим промислом, незаконних операціях з валютними цінностями, порушенні митних правил тощо), підлягає К. Митний кодекс України передбачає особливості застосування К. за порушення митних правил. Зокрема, допускається К. предметів незалежно від того, чи є вони власністю особи, яка порушила митні правила, а також незалежно від того, встановлено цю особу чи ні (ст. 149). У цивільному законодавстві не вживається термін «конфіскація», однак фактично вона передбачена ст. 49 Цив. К. України (1963), де сформульовано норму про можливість стягнення майна в доход держави у разі визнання угоди, укладеної юридичними чи фізичними особами з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства, недійсною. К. здійснюють суди, а К. за адміністративне правопорушення — суди та інші органи, уповноважені розглядати справи про ці правопорушення.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.