Юридичний словник-довідник

Корпоратизація — правова форма реформування управління державним сектором економіки України шляхом перетворення державних підприємств, закритих акціонерних товариств, більш ніж 75 відсотків статутного фонду яких знаходиться в державній власності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність з чинним законодавством, на відкриті акціонерні товариства. Процес К. започаткував Указ Президента України від 15.VI.1993 № 210 «Про корпоратизацію підприємств» (з наступними змінами). Порядок К. визначений Положенням про порядок корпоратизації підприємств, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5.VII.1993 № 508. Дія актів про К. поширювалась на підприємства, балансова вартість основних фондів яких за станом на 1.І.1993 становила не менше 20 млн. крб. Засновниками відкритих акціонерних товариств, створених на підставі зазначених актів законодавства на базі загальнодержавної власності, з боку держави могли бути міністерства та інші підвідомчі Кабінету Міністрів органи державної виконавчої влади, уповноважені управляти цим майном. Їх дія не поширювалась на підприємства, що не підлягають приватизації, а також на природні монополії та деякі інші об'єкти. Фактично К. є передумовою подальшої приватизації зазначених об'єктів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.