Юридичний словник-довідник

Корупція (від лат. corruptio — підкуп) — одна з форм зловживання владою, пов'язана з підкупом посадових осіб. Слід відрізняти від інших форм зловживання посадовими особами владою, не пов'язаних з підкупом: наприклад, розкрадання державного чи недержавного майна, створення без законних на те підстав переваг (привілеїв) для себе або своїх близьких тощо. К. характеризують: 1) використання посадовою особою влади для незаконного одержання тих чи інших благ, що надаються у вигляді підкупу; 2) порушення підкупленою посадовою особою принципу публічності влади в егоїстичних інтересах приватних осіб. З К. пов'язані інші прояви злочинності, особливо організована зло чинність, для якої К. є важливою умовою існування. Радикальний засіб протидії К.— організація влади таким чином, щоб посадові особи не могли зловживати нею (удосконалення системи управління суспільством, розширення прав і свобод громадян та ін.). Боротьба з К. може бути ефективною за умови, що добросовісне виконання посадовою особою своїх функцій (обов'язків) є вигідним і престижним. За кримінальним законодавством України К. переслідується відповідно до норм, що передбачають відповідальність за одержання хабара, посередництво при хабарництві і дачу хабара.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.