Юридичний словник-довідник

Кримінальна відповідальність за екологічні злочини — відповідальність громадян і службових осіб через застосування до них у судовому порядку кримінально-правових санкцій за суспільно небезпечні правопорушення — екологічні злочини. Склади цих злочинів і санкції за їх скоєння передбачені Кримінальним кодексом України. Встановлена кримінальна відповідальність зокрема за: самовільне займання земельної ділянки та самовільне будівництво (ст. 199); забруднення водойм і атмосферного повітря (ст. 228); забруднення моря речовинами, шкідливими для здоров'я людей чи для живих ресурсів моря, або іншими відходами і матеріалами (ст. 228); незаконне вирубування лісу (ст. 160); отруєння посівів і пошкодження насаджень (ст. 159); незаконне мисливство (ст. 161); незаконне заняття рибним, звіриним чи іншим водним добувним промислом (ст. 162); знищення чи руйнування природних об'єктів, які охороняються державою (ст. 207); жорстоке поводження з тваринами (ст. 207); приховування або викривлення даних про екологічний стан чи рівень захворюваності населення (ст. 277) та деякі інші злочинні дії. За ці правопорушення можуть застосовуватися такі кримінальні санкції, як позбавлення волі, виправні роботи, штраф, конфіскація знарядь, засобів і предметів злочину (наприклад, засобів незаконного мисливства і рибальства). Порядок притягнення громадян і службових осіб до кримінальної відповідальності за екологічні злочини так само, як і за всі інші, регулюється Кримінально-процесуальним кодексом України. Ним встановлені також процедура проведення попереднього розслідування і судового розгляду відповідних справ, права і обов'язки всіх учасників процесу. Рішення про притягнення винних до кримінальної відповідальності виноситься у формі судового вироку. Див. також Екологічне правопорушення.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.