Юридичний словник-довідник

Кримінальна відповідальність неповнолітніх — відповідальність неповнолітніх осіб за кримінальні злочини, яка має свої особливості. Зокрема закон визнає скоєння злочину неповнолітніми обставиною, яка пом'якшує відповідальність (п. 6 ст. 40 КК України), а заходи кримінальної відповідальності вживаються до них з деякими обмеженнями. Так, строк позбавлення волі осіб, яким на момент скоєння злочину не виповнилося 18 років, не може перевищувати 10 років. Неповнолітні не можуть бути засуджені до смертної кари, позбавлення волі відбувають окремо від дорослих у виправно-трудових колоніях. Ст. 53 КК України передбачає менші строки відбуття позбавлення волі, що дає змогу умовно-дострокового звільнення від покарання або заміни його на більш м'яке. До неповнолітньої особи, яка скоїла злочин, що не має великої суспільної небезпеки, якщо буде визнано, що виправлення її можливе без кримінального покарання, а також до особи, яка до виповнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене Кримінальним Кодексом, суд може вживати примусові заходи виховного характеру, що не є кримінальним покаранням (ст. 10 КК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.