Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Кримінальне право — галузь права, що являє собою сукупність юридичних норм про злочинність і карність діянь. Згідно із ст. 1 КК України К. п. України має завданням охорону суспільного ладу України, політичної й економічної систем, власності, особи, прав і свобод громадян, усього правопорядку від злочинних посягань. Норми К. п.— це норми заборони. Вони забороняють суспільно небезпечні дії або бездіяльність людей під загрозою застосування особливих заходів державного примусу — кримінального покарання. Ці норми приймає Верховна Рада України у вигляді законів. К. п. як сукупність юридичних норм поділяється на Загальну та Особливу частини. У Загальній частині вміщено загальні положення кримінальної відповідальності, поняття злочину, форми і види вини, обставини, що виключають злочинність діяння, порядок і умови кримінальної відповідальності за незакінчений злочин, за співучасть у злочині. У Загальній частині визначаються також поняття покарання та його види, загальні засади призначення покарання, підстави звільнення від кримінальної відповідальності та покарання, застосування умовного засудження, відстрочки покарання, примусових заходів медичного й виховного характеру. В Особливій частині наведено ознаки конкретних видів злочинів із вказівкою на види й розміри покарання за них. Особлива і Загальна частини тісно пов'язані. Застосування норм Особливої частини неможливе без звернення до норм частини Загальної. Так, при кваліфікації злочинів, призначенні покарання застосовуються норми як Загальної, так і Особливої частини К. п. Предмет К. п.— відносини, що виникають у зв'язку із скоєнням злочину і застосуванням покарання Вони мають назву кримінальних правовідносин Суб'єктами цих правовідносин є громадянин, який скоїв злочин, і держава в особі уповноважених органів (дізнання, попереднього розслідування, прокуратури, суду). Громадянин, який скоїв злочин, й указані органи вступають між собою у кримінальні правовідносини, що виникають з моменту скоєння особою злочину і закінчуються повною реалізацією кримінальної відповідальності (вирок суду, який набрав чинності, поста нова слідчого про припинення кримінальної справи).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.