Юридичний словник-довідник

Кримінальний кодекс України — єдиний законодавчий акт, в якому систематизовано кримінально-правові норми. КК передбачає загальні положення кримінального права щодо визначення суспільно небезпечних діянь як злочинних та встановлює покарання щодо осіб, які скоїли злочини. Кримінальний закон, що усуває караність діяння або пом'якшує покарання, має зворотну силу, тобто поширюється також на діяння, вчинені до його видання. Кримінальний закон, який встановлює караність діяння або посилює покарання, зворотної сили не має. КК діє щодо всіх осіб, які скоїли злочин на території України, а також стосовно і тих громадян України, які скоїли злочин за межами країни, якщо вони притягнені до кримінальної відповідальності або віддані до суду на території України. Дія КК України не поширюється на дипломатичних представників іноземних держав та інших громадян, які згідно з чинним законодавством і міжнародними договорами не підсудні в кримінальних справах судам України, а питання про відповідальність їх вирішується дипломатичним шляхом. Кримінальне законодавство як підстава кримінальної відповідальності діє тільки стосовно тих осіб, які видно вчинили передбачене законом суспільно небезпечне діяння.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.