Юридичний словник-довідник

Литовські статути — кодекси феодального права Великого князівства Литовського, що діяли і на українських землях. Було видано три Л. с.: 1529 р. (так званий Старий), 1566 р. (так званий Волинський), 1588 р. (так званий Новий). Найдосконалішим був Л. с. 1588 р. Складався з 14 розділів і 488 артикулів. У ньому значною мірою зберігалися основні засади давньоруського права. Л. с. діяв, зокрема, у Київській, Подільській та Волинській губерніях, до 1840 р. Його норми були спрямовані на захист приватної власності (особливо земельної), закріплювали станові привілеї феодалів, детально регламентували порядок судочинства, визначали злочини та покарання. Л. с. широко використовувалися під час складання Соборного уложення 1649 р., «Прав, за якими судиться малоросійський народ», «Суду і розправи».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.