Юридичний словник-довідник

Локальні правові норми — один із видів правових норм, які різняться сферами регулювання суспільних відносин. Сферою дії Л. п. н. є державні і недержавні організації, соціальні угруповання, які згідно з чинним законодавством і в межах своєї компетенції встановлюють нормативні правові приписи, що регулюють внутрішні правові відносини у них. Найпоширенішими актами локальної нравотворчості є видані у відповідній державній або недержавній організації Правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції для відповідних груп працівників, акти, які встановлюють Л. п. н. щодо членів тих чи інших кооперативних організацій, наприклад членів житлово-будівельних кооперативів, з питань правил користування кооперативним житловим фондом тощо. Л. п. н. сприяють підвищенню дієвості права, головним чином завдяки тому, що вони конкретизують положення законів та інших нормативних актів, дають змогу краще враховувати особливості місцевих умов у процесі реалізації їхніх приписів. Але при цьому локальна правотворчість повинна відповідати двом умовам: не суперечити вимогам законності і не обмежувати ініціативу виконавців які діють у межах закону.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.