Юридичний словник-довідник

Арбітраж міжнародний — спосіб мирного вирішення спорів між державами через обрання сторонами у спорі арбітрів, які, керуючись правом, розглядають справу і виносять рішення, обов'язкове для сторін. Арбітражна процедура може бути передбачена двосторонньою угодою про вирішення спору або багатосторонньою міждержавною угодою, яка закріплює арбітражний спосіб вирішення спорів, що можуть виникнути при тлумаченні та застосуванні договору. Міжнародні угоди можуть передбачати факультативний (за згодою всіх сторін у кожному конкретному випадку) або обов'язковий арбітраж. При застосуванні факультативного арбітражу держави укладають між собою спеціальну угоду — компроміс, в якій визначають предмет спору, порядок і строки призначення суддів, їхню компетенцію, місце знаходження арбітражу, робочу мову і мову рішення, фінансові внески сторін на утримання арбітражу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.