Юридичний словник-довідник

Міграція — зміна місця проживання як всередині країни, так і за її межами для тимчасового або постійного проживання (відповідно міграція внутрішня і зовнішня). Правила і порядок внутрішньої М. в Україні регулюються Тимчасовою інструкцією Міністерства внутрішніх справ України «Про порядок прописки, реєстрації громадян України». Виконання інструкції покладено на паспортну службу цього міністерства. Зовнішня М. поділяється на еміграцію та імміграцію. Еміграція — виїзд із країни проживання в іншу з політичних, економічних або побутових причин. Вихід із громадянства країни, з якої емігрує особа, необов'язковий. Імміграція — в'їзд в країну перебування для постійного проживання через неможливість проживання в іншій країні з політичних, економічних, релігійних або побутових причин. Для набуття громадянства країни перебування вихід із громадянства країни вибуття обов'язковий. В Україні порядок еміграції та імміграції регулюється Законами України «Про біженців», «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», «Про правовий статус іноземців», Тимчасовою інструкцією МВС України «Про порядок прописки, реєстрації громадян України» і Правилами оформлення посвідок на проживання на території України іноземним громадянам і особам без громадянства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.