Юридичний словник-довідник

Міжнародне економічне право — галузь міжнародного публічного права, що регулює відносини у сферах власності, використання природних ресурсів, виробництва і розподілу товарів, валютній і фінансовій тощо. Особливістю М. е. п. є виключно факультативний характер його принципів і стандартів (за винятком принципу свободи моря і мінімуму стандарту міжнародного права). Принцип свободи моря і мінімум стандарту міжнародного права історично були інкорпоровані в міжнародне звичаєве право, а нині набули розвитку в багатосторонніх договорах, які виходять далеко за межі свого первісного економічного характеру. Класичні свободи, права і рівноправність в економічній сфері забезпечує держава для себе і своїх громадян лише шляхом ухвалення договору. Свобода торгівлі, судноплавства, транзиту, дорожнього, залізничного і повітряного транспорту, так само як і вільного доступу до моря, здобувається саме цим шляхом. Є ряд класичних стандартів М. е. п., що розвивалися протягом тисячоліть у договорах про торгівлю і судноплавство: стандарт найбільшого сприяння нації, національний стандарт, стандарт відкритих дверей, стандарт справедливості, мінімум стандарту міжнародного права, преференційний стандарт. Після 1945 р. цей перелік був доповнений стандартом економічного добросусідства, який діє на основі взаємності. Міжнародне звичаєве право — державна практика, визнана суб'єктами міжнародного права юридично зобов'язальною. Процес створення М. з. н. включає два визначальні елементи: загальну практику держав і визнання державами цієї загальної практики як права.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.