Юридичний словник-довідник

Міжнародне публічне право — система норм (правил поведінки), які регулюють відносини між суб'єктами міжнародного права. Основні суб'єкти його — держави та міждержавні організації. Спеціальні (нетрадиційні) суб'єкти — фізичні особи та неурядові організації. Як правовій системі М. п. п. притаманна нормативність — загальний обов'язковий стандарт поведінки суб'єктів. Основою М. п. п. є його імперативні норми, які включають також основні принципи міжнародного права, що відображають загальні інтереси міжнародного співтовариства в цілому. Відхід від імперативних норм неприпустимий, всі інші норми М. п. п. мають відповідати імперативним. Серед норм М. п. п. розрізняють договірні та звичаєві. Реалізацію норм забезпечують держави індивідуально або колективно, а також за допомогою міжнародних організацій. Допустиме примусове виконання М. п. п. на підставі чинних норм і принципів. Велику роль у примусовому виконанні норм М. п. п., коли йдеться про інтереси міжнародного спів товариства в цілому, відіграє ООН (за рішенням її Ради Безпеки). М. п. п. як правова система міжнародного співтовариства взаємодіє з національними правовими системами на основі загальновизнаного принципу примату М. п. п.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.