Юридичний словник-довідник

Міжнародні організації в галузі охорони пам'яток історії та культури — організації, які координують співробітництво в цій культурологічній сфері. Основною між урядовою організацією, яка займається вирішенням важливих проблем міжнародного культурного і наукового співробітництва, включаючи охорону пам'яток історії та культури, є Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), створена в 1946 р. Україна ввійшла до її складу в 1954 р. Згідно із статутом ЮНЕСКО сприяє збереженню, прогресу і поширенню знань, піклується про охорону спільної спадщини людства — книг, творів мистецтва та інших пам'яток історичного і наукового значення, рекомендує заінтересованим народам укладання відповідних міжнародних конвенцій. Питаннями охорони пам'яток займаються також інші міжнародні неурядові організації, які працюють у тісному контакті з ЮНЕСКО. В 1965 р. було створено Міжнародну раду з питань пам'яток та визначних місць (ІКОМОС), покликану сприяти вивченню і збереженню нерухомих пам'яток, пробудженню інтересу до них у влади і населення всіх країн світу. До складу Українського національного комітету ІКОМОС, організованого в 1993 p., входять наукові установи, архітектори, фахівці в галузі історії мистецтва, археології, працівники органів охорони пам'яток. У 1946 р. утворена Міжнародна рада музеїв (ІКОМ), мета якої — розвиток міжнародного співробітництва музейних установ, координація роботи з іншими науковими і культурними установами. Організовано Українську національну раду ІКОМ у складі працівників історичних і художніх музеїв, мистецтвознавців, реставраторів, хранителів музеїв. Міжнародний центр досліджень у галузі консервації та реставрації культурних цінностей (ІККРОМ), який утворено в 1956 p., займається збиранням, вивченням і розповсюдженням документації, координацією досліджень, сприяє в підготовці фахівців, надає допомогу та рекомендації з питань охорони і реставрації культурних цінностей. Питання охорони пам'яток належить до компетенціїМіжнародної ради архітекторів (МРА), Міжнародної ради офіційних туристичних організацій (МРОТО) та інших організацій. Участь України в цих міжнародних організаціях сприяє входженню її в світовий культурний процес, вивченню зарубіжного досвіду охорони, використання і реставрації пам'яток.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.