Юридичний словник-довідник

Міжнародно-правова регламентація археологічних розкопок — міжнародно-правові норми, які регулюють відносини дослідження, охорони і збереження археологічної спадщини. Такі норми містяться в ряді міжнародних конвенцій, зокрема в Конвенції ЮНЕСКО про захист культурних цінностей в період збройного конфлікту (1954), в Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини (1972) тощо. Найдетальніше ця сфера міжнародних відносин регулюється спеціалізованими міжнародними актами, присвяченими безпосередньо пам'яткам археології: Європейською конвенцією про охорону археологічної спадщини (1992) та рекомендаційними актами — Заключним актом міжнародної конференції з розкопок (1937), Рекомендацією ЮНЕСКО стосовно принципів міжнародної регламентації археологічних розкопок (1956), Рекомендаціями Асамблеї Ради Європи № 848 (1978), № 921 (1981), № 1072 (1986) щодо археології, Міжнародною Хартією ІКОМОС з охорони і використання археологічної спадщини (1990) тощо. Крім того, окремі питання М.-п. р. а. р. регулюються двосторонніми або багатосторонніми угодами держав.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.