Юридичний словник-довідник

Мобілізація (франц. mobilisation — рухливий)—у широкому розумінні означає: 1) переведення збройних сил держави і мирного стану країни на воєнний і приведення їх у повну бойову готовність; 2) призов військовозобов'язаних запасу на дійсну військову службу; 3) залучення працездатного населення або відповідної галузі народного господарства до виконання конкретних завдань. М. поділяється на загальну і часткову. М. загальна — перехід на воєнний стан усіх збройних сил, цивільної оборони і народного господарства країни. М. часткова охоплює не всі збройні сили, а лише частину їх і проводиться в тому разі, коли для виконання завдань, поставлених перед збройними силами, можна обійтися відмобілізуванням одного або кількох військових округів (флотів, флотилій) чи окремих оперативних об'єднань, з'єднань і відомств з їхнього складу, М. часткова проводиться, як правило, при виникненні регіонального воєнного конфлікту або локальної війни, що за сучасних умов швидко може перерости у великомасштабний воєнний конфлікт (великомасштабну війну). Загальну або часткову М. оголошує Президент України з метою запобігти воєнному нападу і для збройної відсічі можливої агресії. Президент України у передбаченому законодавством України порядку вводить воєнний стан в окремих місцевостях з призовом із запасу на військову службу необхідної кількості військовозобов'язаних.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.