Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Мобілізація (франц. mobilisation — рухливий)—у широкому розумінні означає: 1) переведення збройних сил держави і мирного стану країни на воєнний і приведення їх у повну бойову готовність; 2) призов військовозобов'язаних запасу на дійсну військову службу; 3) залучення працездатного населення або відповідної галузі народного господарства до виконання конкретних завдань. М. поділяється на загальну і часткову. М. загальна — перехід на воєнний стан усіх збройних сил, цивільної оборони і народного господарства країни. М. часткова охоплює не всі збройні сили, а лише частину їх і проводиться в тому разі, коли для виконання завдань, поставлених перед збройними силами, можна обійтися відмобілізуванням одного або кількох військових округів (флотів, флотилій) чи окремих оперативних об'єднань, з'єднань і відомств з їхнього складу, М. часткова проводиться, як правило, при виникненні регіонального воєнного конфлікту або локальної війни, що за сучасних умов швидко може перерости у великомасштабний воєнний конфлікт (великомасштабну війну). Загальну або часткову М. оголошує Президент України з метою запобігти воєнному нападу і для збройної відсічі можливої агресії. Президент України у передбаченому законодавством України порядку вводить воєнний стан в окремих місцевостях з призовом із запасу на військову службу необхідної кількості військовозобов'язаних.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.