Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Мова судочинства — мова, якою за законом має провадитися судочинство. М. с.— один із конституційних принципів судочинства (ст. 157 Конституції України). За загальним правилом судочинство в Україні провадиться українською мовою, але в місцях проживання більшості громадян інших національностей може здійснюватися національною мовою більшості населення тієї чи іншої місцевості. У разі, коли громадяни іншої національності, що становлять більшість населення даної місцевості, не володіють у належному обсязі національною мовою або коли в межах її компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості, судочинство може здійснюватися мовою, прийнятною для населення цієї місцевості. Особам, які беруть участь у справі і не володіють мовою, якою провадиться судочинство, забезпечується право робити заяви, давати показання, заявляти клопотання, ознайомлюватися з матеріалами справи, виступати в суді рідною мовою і користуватися послугами перекладача. Слідчі й судові документи, що за законом підлягають врученню особам, які беруть участь у справі, вручаються їм у перекладі рідною мовою або іншою мовою, якою вони володіють.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.