Юридичний словник-довідник

Мова судочинства — мова, якою за законом має провадитися судочинство. М. с.— один із конституційних принципів судочинства (ст. 157 Конституції України). За загальним правилом судочинство в Україні провадиться українською мовою, але в місцях проживання більшості громадян інших національностей може здійснюватися національною мовою більшості населення тієї чи іншої місцевості. У разі, коли громадяни іншої національності, що становлять більшість населення даної місцевості, не володіють у належному обсязі національною мовою або коли в межах її компактно проживає кілька національностей, жодна з яких не становить більшості населення даної місцевості, судочинство може здійснюватися мовою, прийнятною для населення цієї місцевості. Особам, які беруть участь у справі і не володіють мовою, якою провадиться судочинство, забезпечується право робити заяви, давати показання, заявляти клопотання, ознайомлюватися з матеріалами справи, виступати в суді рідною мовою і користуватися послугами перекладача. Слідчі й судові документи, що за законом підлягають врученню особам, які беруть участь у справі, вручаються їм у перекладі рідною мовою або іншою мовою, якою вони володіють.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.