Юридичний словник-довідник

Асоціація торговців цінними паперами — самоврядна (недержавна) організація в Україні, яка об'єднує на засадах відкритої участі і добровільності торговців цінними паперами з метою розвитку ринку цінних паперів у країні та захисту інтересів учасників. А. т. ц. п. є юридичною особою. Учасниками її можуть бути будь-які інститути, в т.ч. іноземні, які мають статус торговців цінними паперами за законами України, зробили вступний внесок, сплачують щорічні внески, а також виконують вимоги статуту та рішення керівних органів А. т. ц. п. Головними завданнями А. т. ц. п. є: участь у розробці законодавчих актів; запровадження єдиних правил поведінки на позабіржовому ринку цінних паперів; створення та розвиток інфраструктури посередницької діяльності з цінними паперами; створення і забезпечення діяльності системи позабіржової торгівлі між учасниками асоціації; забезпечення розрахунків та обміну інформацією про цінні папери, їхні курси тощо. При А. т. ц. п. діє комп'ютерна система торгівлі цінними паперами. Основними функціями її є: реєстрація та інформування про стан попиту і пропозицій на цінні папери, що знаходяться в обігу на позабіржовому ринку; реєстрація угод купівлі — продажу цінних паперів в реальному масштабі часу; здійснення клірингу та розрахунків за цінні папери між торговцями цими паперами, які уклали між собою угоди про купівлю — продаж. Система комп'ютерної торгівлі складається з центральної та локальних комп'ютерних підсистем, інформаційно пов'язаних між собою. За станом на 1994 р. цією системою було охоплено більшість обласних міст України, а у складі А. т. ц. п. налічувалося близько 30 учасників.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.