Юридичний словник-довідник

Моніторинг ґрунтів — система спостереження за станом Ґрунтового покриву земельного фонду, в тому числі земель, розташованих у зонах радіоактивного забруднення, з метою своєчасного виявлення його змін, оцінки цих змін, відвернення і ліквідації наслідків негативних процесів. Об'єктом моніторингу є всі ґрунти земельного фонду незалежно від форм власності на землю. За територіальною ознакою М. г. може бути глобальним, національним, регіональним та локальним Він складається із систематичних спостережень за станом ґрунтів (зйомки, обстеження, вишукування), виявлення змін та оцінки стану використання угідь, поліп, ділянок; процесів, пов'язаних із змінами родючості ґрунтів, заростання сільськогосподарських угідь, за бруднення їх пестицидами, важкими металами, радіо нуклідами, іншими токсичними речовинами; стану берегових ліній водойм, водосховищ, гідротехнічних споруд; процесів, пов'язаних з утворенням ярів, зсувів, селів, землетрусів та інших стихійних явищ; стану ґрунтового покриву земель населених пунктів, розміщення об'єктів паливно-мастильних матеріалів, природоохоронних об'єктів, розташування місць знешкодження та поховання токсичних промислових відходів і радіоактивних матеріалів, інших комунальних об'єктів. Здійснення М. ґ. забезпечує Держкомзем за участю Мінприроди, Мінсільгосппроду, УААН, Національного космічного агентства, інших заінтересованих міністерств і відомств України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.