Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Московські статті 1665 р.— договірні умови між козацькою старшиною і царським урядом, підписані 11.Х.1665 в Москві гетьманом І. Брюховецьким. Підтверджуючи права на привілеї козацької старшини, встановлені Березневими статтями 1654 p., М. с. обмежували політичну автономію Лівобережної України й посилювали її адміністративну і фінансову залежність від царського уряду. За М. с. українські землі оголошувалися володіннями російських монархів. Збільшувалися гарнізони російських військ у Києві, Чернігові, Переяславі, Ніжині. Крім того, російські гарнізони розміщувалися в Полтаві, Кременчуці, Новгороді-Сіверському, Каневі та в інших містах, а також у Кодаку на Запорозькій Січі. Було розширено права російських воєвод. Вони зосереджували у своїх руках ряд військово-поліцейських і фінансових функцій (збирання з населення податків, хліба на утримання російських військ тощо). Вибори гетьмана мали відбуватися за участю царського представника, а обраний гетьман повинен був прибути «з поклоном» цареві до Москви. У зносини з іноземними державами гетьман міг вступати тільки з дозволу царя. М. с. були тягарем для української державності.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.