Юридичний словник-довідник

Московські статті 1665 р.— договірні умови між козацькою старшиною і царським урядом, підписані 11.Х.1665 в Москві гетьманом І. Брюховецьким. Підтверджуючи права на привілеї козацької старшини, встановлені Березневими статтями 1654 p., М. с. обмежували політичну автономію Лівобережної України й посилювали її адміністративну і фінансову залежність від царського уряду. За М. с. українські землі оголошувалися володіннями російських монархів. Збільшувалися гарнізони російських військ у Києві, Чернігові, Переяславі, Ніжині. Крім того, російські гарнізони розміщувалися в Полтаві, Кременчуці, Новгороді-Сіверському, Каневі та в інших містах, а також у Кодаку на Запорозькій Січі. Було розширено права російських воєвод. Вони зосереджували у своїх руках ряд військово-поліцейських і фінансових функцій (збирання з населення податків, хліба на утримання російських військ тощо). Вибори гетьмана мали відбуватися за участю царського представника, а обраний гетьман повинен був прибути «з поклоном» цареві до Москви. У зносини з іноземними державами гетьман міг вступати тільки з дозволу царя. М. с. були тягарем для української державності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.