Юридичний словник-довідник

Надання житлової площі — один із способів здійснення конституційного права громадян на житло. Житлова площа надається громадянам в будинках державного і громадського житлового фонду та в будинках житлово-будівельних кооперативів. Житлові приміщення в будинках державного житлового фонду надаються громадянам, які, як правило, перебувають на квартирному обліку. В будинках житлово-будівельних кооперативів житлові приміщення надаються тільки їх членам, які внесли пайовий внесок у розмірі, передбаченому загальними зборами членів житлово-будівельного кооперативу. Житлове приміщення, що надається, має бути впорядкованим, відповідати встановленим санітарним і технічним нормам. Не дозволяється надавати житлові приміщення в аварійних, старих будівлях, підвалах, бараках та, інших не пристосованих для постійного проживання приміщеннях, які підлягають зносу, капітальному ремонту, переведенню в нежитлові. Не дозволяється заселення однієї кімнати особами різної статі старше дев'яти років, крім подружжя. Житлові приміщення у державному та громадському житловому фонді надаються, як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю, розмір житлової площі якої не повинен перевищувати 13,5 кв. м (норма житлової площі) на одну особу і бути меншим від рівня середньої забезпеченості громадян житлом (він встановлюється місцевими органами управління). Житлове приміщення може бути надане з перевищенням норми житлової площі, якщо це одна кімната (однокімнатна квартира) або воно призначене для осіб різної статі. Окремим категоріям громадян надається додаткова житлова площа у вигляді кімнати або розміром 10 кв. м.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.