Юридичний словник-довідник

Надбавки до пенсій — щомісячні додаткові виплати, які нараховуються до пенсій за віком та у разі інвалідності, у тому числі обчислених у мінімальному розмірі. Н. д. п. за віком встановлюються непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї,— на кожного непрацездатного члена сім'ї у розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних; одиноким пенсіонерам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду,— на догляд за ними призначається надбавка у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. До пенсії у разі інвалідності встановлюються такі надбавки: непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї,— на кожного непрацездатного члена сім'ї у розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних; інвалідам І групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку,— на догляд за ними в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. Надбавки можуть нараховуватися одночасно. Надбавки не нараховуються на тих членів сім'ї, які одержують трудову або соціальну пенсію. За наявності в сім'ї двох або більше непрацюючих пенсіонерів кожний непрацездатний член сім'ї, який перебуває на їхньому спільному утриманні, враховується для нарахування надбавки за їхнім вибором (ст. ст. 21, 33, 76 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.