Юридичний словник-довідник

Національний банк України — центральний банк республіки, емісійний центр. Проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці, координує діяльність банківської системи в цілому, визначає курс грошової одиниці щодо валют інших держав. Н. б. належить монопольне право на випуск грошей в обіг, а також на випуск національних грошових знаків за рішенням Верховної Ради України. Н. б. представляє інтереси України у відносинах з центральними банками інших країн, у міжнародних банках та інших фінансово-кредитних організаціях, де міжнародне співробітництво передбачене на рівні центральних банків. Для забезпечення зобов'язань Н. б. має статутний фонд, що створюється за рахунок держави, а також інші фонди, передбачені статутом, регулює процентні ставки банківських та інших фінансово-кредитних установ України, реєструє комерційні банки, веде Республіканську книгу реєстрації банків. Н. б. належить право видачі ліцензій на створення комерційних банків за участю іноземних юридичних та фізичних осіб, на здійснення комерційними банками операцій в іноземній валюті. Банк та його установи (крім госпрозрахункових) не сплачують податків, зборів та державного мита. Керує діяльністю Н. б. України Правління, до складу якого входять голова, його заступники і члени. Н. б. підзвітний Верховній Раді України. У своїй діяльності керується Законом України «Про банки і банківську діяльність» від 20.111.1991. Голову Правління Н. б. призначає за поданням Президента України Верховна Рада України. Вона ж може заслуховувати Голову Правління і звільнити його з посади.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.