Юридичний словник-довідник

Негаторний позов — позов власника про усунення будь-яких порушень його прав, хоч би ці порушення й не були пов'язані з позбавленням володіння. На практиці трапляються випадки, коли власник володіє майном, але через перешкоди, що створюють інші особи або державні органи, не може належним чином здійснювати свої права щодо користування і розпорядження ним. Позивачем за цим позовом є власник, якому перешкоджають здійснювати його право власності, а відповідачем — особа чи орган, які обмежують права власника. Власник може вимагати припинення будь-яких дій, які об'єктивно порушують його право, незалежно від вини порушника або завданих цим збитків. На момент пред'явлення позову потрібно, щоб порушення тривало. Якщо порушення припинилось, то власник може висунути позов тільки про відшкодування завданих цим порушенням збитків, розмір яких обчислюється за загальними правилами (ст. 203 Цив. К. України). Усі витрати, пов'язані з усуненням перешкод, покриває відповідач. На Н. п. не поширюється позовна давність, оскільки тут йдеться про тривалі правопорушення і власник може пред'явити позов незалежно від того, коли ці порушення почалися.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.