Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Незалежність суддів — необхідна передумова сильної і незалежної судової влади поряд із законодавчою і виконавчою, без якої неможливе існування правової держави. Будь-яке непередбачене законом втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством. Суддя не зобов'язаний давати будь-кому пояснення щодо сутності розглянутих справ або справ, які знаходяться в його провадженні, а також давати їх будь-кому для ознайомлення інакше, як у випадках і порядку, передбачених законом (ст. 12 Закону «Про статус суддів»). Н. с. означає: по-перше, незалежність їх від впливу і думок різних органів державної влади і управління, посадових осіб, громадських організацій і рухів, колективів і угруповань, засобів масової інформації, окремих громадян, не причетних до правосуддя; по-друге, незалежність від висновків органів попереднього розслідування і прокурора, думок учасників судового засідання; по-третє, незалежність самого складу суду, зокрема народних засідателів від суддів, суддів — членів складу суду — від головуючого, тобто можливість кожного судді і засідателя вільно брати участь у дослідженні доказів, обговоренні обставин справи і приймати рішення за своїм переконанням; по-четверте, незалежність їх від судів вищих інстанцій. Н. с. забезпечується: встановленим законом порядком обрання їх, зупинення їхніх повноважень та звільнення з посади; особливим порядком присвоєння військових звань суддям військових судів; передбаченою законом процедурою здійснення правосуддя; таємницею прийняття судового рішення і забороною розголошення її; забороною під загрозою відповідальності втручання у здійснення правосуддя; відповідальністю за неповагу до суду чи судді; правом на відставку; недоторканністю суддів; створенням необхідних організаційно-технічних та інформаційних умов, матеріальним і соціальним забезпеченням суддів відповідно до їх статусу; особливим порядком фінансування судів; системою органів судового самоврядування (ст. 11 Закону «Про статус суддів»).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.