Юридичний словник-довідник

Неплатоспроможність — фінансовий стан підприємства, за якого у нього не вистачає наявних активів у ліквідній формі для задоволення в установлений строк вимог, пред'явлених кредиторами, та виконання зобов'язань перед бюджетом. За цих умов суб'єкт підприємницької діяльності визнається неплатоспроможним. Не маючи фінансової змоги сплатити в установлений строк борги, підприємства — боржники в односторонньому порядку припиняють платежі. Як вихід із ситуації можлива домовленість з кредиторами про зміну строку й інших умов сплати боргів. До найпоширеніших форм зміни порядку погашення заборгованості належать: списання з боржника частини основного боргу або зменшення процентів, пролонгація строків сплати заборгованості тощо. Якщо підприємство неспроможне своєчасно сплатити борги за своїми фінансовими зобов'язаннями до нього може бути застосована санація, тобто система економіко — організаційних заходів, спрямованих на оздоровлення його фінансового стану. Санація державних підприємств здійснюється за Положенням про порядок проведення санації державних підприємств, за ствердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8.II.1994. Неплатоспроможність суб'єкта підприємницької діяльності є причиною порушення в арбітражному суді справи про банкрутство з метою оголошення його банкрутом, а також задоволення претензій кредиторів за рахунок майна боржника. Див. також Банкрутство.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.