Юридичний словник-довідник

Нотаріальний акт — документ, який видають нотаріальні органи, або засвідчення його, яке вказує на те, що нотаріальну дію вчинено. Є різні форми вчинення Н. а. На підтвердження спадкових прав на майно, прав власності на частку в спільному майні подружжя, придбання житлового будинку з прилюдних торгів, при посвідченні юридичних фактів (що громадянин живий, перебуває у певному місці, тотожності громадянина з особою, зображеною на фотокартці), прийнятті на зберігання документів, передачі заяв видається свідоцтво нотаріальної контори. При посвідченні угод, правильності копій документів і виписок із них, підпису на документах, правильності перекладу документів з однієї мови на іншу, посвідченні часу пред'явлення документа на відповідних документах вчиняється посвідчувальний напис. На підтвердження прийняття в депозит грошових сум чи цінних паперів на боргових документах робиться посвідчувальний напис і видається квитанція. Вчинення морського протесту підтверджується актом про морський протест; протест векселів — актом про протест в неплатежі чи неакцепті. Н. а. при забороні відчуження нерухомості є вчинення напису на відповідних документах і реєстрація в реєстрі заборон і арештів. При вжитті заходів щодо охорони спадкового майна складається опис його. Н. а. є вчинення виконавчого напису. При засвідченні неоплата чеків робиться посвідчувальний напис і на прохання чекодержателя в разі не оплата чека вчиняється виконавчий напис. По деяких нотаріальних діях Н. а. передує вчинення попередніх дій. Наприклад, засвідченню факту неплатежу за чеками передує його пред'явлення до платежу, видачі свідоцтва про передачу заяв — направлення заяви адресату й отримання відомостей про вручення. При вчиненні нотаріальної дії й оформленні Н. а. нотаріус та інші посадові особи встановлюють особу громадянина, його представника або представника юридичної особи. При посвідченні угод з'ясовують дієздатність громадян і перевіряють правоздатність юридичних осіб. При посвідченні угод і вчиненні деяких інших нотаріальних дій перевіряється справжність підписів учасників угод та інших осіб, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.