Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Нотаріальні дії — урегульовані Законом України «Про нотаріат» дії, які вчиняють нотаріальні контори (державні та приватні), а в передбачених законом випадках — виконкоми сільських, селищних, міських Рад народних депутатів, а також консульські установи України. Заповіти та доручення можуть посвідчувати також певні особи, названі у законі. Державні нотаріальні контори посвідчують угоди, вживають заходів щодо охорони спадкового майна, видають свідоцтва про право на спадщину, право власності на частку в спільному майні подружжя, придбання житлових будинків з прилюдних торгів, накладають заборону на відчуження нерухомого майна; засвідчують правильність копій документів і виписок із них, підписи на документах, правильність перекладу документів з однієї мови на іншу; посвідчують факти, що громадянин живий, перебуває в певному місці, факт тотожності громадянина з особою, зображеною на фотокартці, та час пред'явлення документів; передають заяви фізичних і юридичних осіб іншим фізичним і юридичним особам; приймають у депозит грошові суми й цінні папери; вчиняють виконавчі написи, протести векселів, морські протести, приймають чеки до платежу і посвідчують не оплату їх, приймають на зберігання документи. Приватні нотаріальні контори мають право вчиняти перелічені Н. д. крім: накладання і зняття заборони відчуження нерухомого майна, видачі свідоцтва про право на спадщину і про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з них, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, засвідчення договорів довічного утримання, підпису на документах, призначених для дії за кордоном, і доручень з цією ж метою. Виконкоми місцевих Рад народних депутатів мають право вживати заходів тільки щодо охорони спадкового майна, накладати та знімати заборону відчуження нерухомого майна, посвідчувати заповіти, доручення, правильність копій документів і виписок із них та підписи на документах. За загальним правилом Н. д. Вчиняють у будь-якій нотаріальній конторі чи виконкомі, але за деякими винятками: посвідчення угод про відчуження і заставу майна провадиться за місцем знаходження нерухомого майна; видача свідоцтва про право на спадщину, право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з них — за місцем відкриття спадщини. Н. д. вчиняють у приміщенні нотаріального органу, але у разі хвороби, інвалідності та інших обставин Н. д. можуть вчиняти за місцем перебування заінтересованої особи. Н. д. вчиняють після оплати їх у день подачі всіх необхідних документів. Можливі ускладнення процесу, коли, наприклад, вчинення Н. д. відкладається через брак відповідних документів чи зупиняється, якщо виник спір і справа розглядатиметься в суді. Заінтересована особа, яка вважає вчинену Н. д. або відмову в її вчиненні неправильними, має право подати скаргу до народного суду.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.