Юридичний словник-довідник

Нотаріат (лат. notarius — писар, секретар) — система органів і посадових осіб, на яких покладено обов'язок посвідчувати беззаперечні права і факти, що мають юридичне значення, а також інші нотаріальні дії з метою надання їм юридичної вірогідності. Організацію і діяльність Н. регулює Закон України «Про нотаріат». Для вчинення нотаріальних дій в містах, районних центрах та інших населених пунктах створено державні нотаріальні контори. Керівництво державним Н. здійснює Міністерство юстиції України та його органи на місцях. У населених пунктах, де немає нотаріусів, окремі нотаріальні дії (посвідчення заповітів, доручень, засвідчення правильності копій документів та справжності підписів на них, накладання заборони відчуження нерухомого майна тощо) вчиняють посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських Рад народних депутатів. Див. також Нотаріус.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.