Юридичний словник-довідник

Нюрнберзькі принципи — загальновизнані міжнародно-правові норми, закріплені у Статуті Міжнародного військового трибуналу 1945 р. (ст. 6), який став правовою основою для винесення вироку німецьким воєнним злочинцям 10.Х.1946 у Нюрнбергзі. Н. п. знайшли підтвердження також у резолюціях Генеральної Асамблеї ООН, у Конвенції ООН про незастосування строку давності щодо військових злочинів, злочинів проти людства (1968), у проекті Кодексу злочинів проти миру і людства, що розглядається в рамках ООН. Згідно з Н. п. кримінальній відповідальності підлягають всі особи, які особисто або як члени організації вчинили: злочини проти миру (планування, підготовка, розв'язування або ведення агресивної війни); воєнні злочини (порушення законів і звичаїв війни); злочини проти людяності (вбивство, поневолення, вислання та інші жорстокості щодо цивільного населення). При цьому посадове становище підсудних не є підставою для звільнення від покарання чи пом'якшення кари за скоєння названих злочинів. У випадку визнання злочинною відповідної групи або організації національні чи окупаційні органи юстиції мають притягати їх членів до суду. Н. п. були взяті до уваги при створенні на 48-й сесії Генеральної Асамблеї ООН (1993) Міжнародного кримінального суду для покарання за злочини проти людства, скоєні на території колишньої Югославії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.