Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Об'єкти правової охорони навколишнього природного середовища — складові елементи єдиної екологічної системи, нерозривно пов'язані між собою і взяті під охорону законодавством. Основним нормативним актом, який регулює охорону екологічної системи (природного середовища), є Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища». Згідно із ст. 5 Закону державній охороні та регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов і процесів, природні ресурси, як такі, що залучені до господарського обороту, так і такі, що не використовуються в народному господарстві в даний час (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти й інші природні комплекси. Особливо охороняються нашою державою території й об'єкти природно-заповідного фонду України, інші території й об'єкти, визначені законодавством України. Державній охороні піддягає також здоров'я і життя людей. Правові норми Закону мають загальний характер. Особливості охорони окремих природних об'єктів відображені у спеціальному законодавстві про них: у земельному, водному, лісовому кодексах, Кодексі України про надра, в законах «Про охорону атмосферного повітря», «Про тваринний світ», «Про природно-заповідний фонд України», у Положенні про Червону книгу України, в інших нормативних актах. Охоронні правові норми містять регулятивні, дозвільні, заборонні правові приписи, а також норми права про відповідальність винних осіб за порушення природоохоронного законодавства. Див. також Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища».

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.