Юридичний словник-довідник

Обласна Рада народних депутатів — представницький орган державної влади, який діє на території області — найбільшого адміністративно-територіального утворення в Україні. Складається з депутатів, які обираються строком на чотири роки у кількості, визначеній самою Радою відповідно до Закону України «Про вибори депутатів і голів сільських, селищних, районних, міських, районних у містах, обласних Рад». Очолює О. Р. н. д. голова, якого обирає безпосередньо населення області і який за посадою є головою обласної державної адміністрації. О. Р. н. д. у межах своєї компетенції самостійно вирішує питання місцевого життя, виходячи з інтересів населення, яке проживає на її території, а також державних інтересів та власної фінансово-економічної бази. Як представницький орган О. Р. г д. здійснює свої повноваження безпосередньо на сесіях. Саме на них розглядаються і вирішуються найважливіші питання, віднесені законодавством України до відання О. Р. н. д. В межах своєї компетенції вона приймає рішення, обов'язкові для виконання її органами, підприємствами (об'єднаннями), організаціями і установами, а також громадянами. Рішення О. р. н. д., які суперечать законодавству або прийняті з порушенням передбаченої законом процедури, скасовує Верховна Рада України. Повноваження О. Р. н. д. можуть бути достроково припинені Верховною Радою України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.