Юридичний словник-довідник

Обов'язки власників землі і землекористувачів — сукупність встановлених Земельним кодексом України та іншими актами земельного законодавства України юридичних вимог, яких повинні дотримуватися (виконувати чи не порушувати) всі власники землі і землекористувачі при користуванні земельними ділянками. Зокрема вони зобов'язані: забезпечувати використання землі відповідно до цільового призначення та умов надання її; ефективно використовувати землю відповідно до проекту внутрігосподарського землеустрою, підвищувати її родючість, застосовувати природоохоронні технології виробництва, не допускати погіршення екологічного "стану на території внаслідок своєї господарської діяльності; здійснювати комплекс заходів щодо охорони земель (ст. 84 Земельного кодексу України); своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату за землю; не порушувати права власників інших земельних ділянок і землекористувачів; зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем; дотримуватися режиму санітарних зон і територій, що особливо охороняються; дотримуватися правил добросусідства": дозволяти власникам і користувачам земельних ділянок прохід до доріг загального користування, а також для спорудження або ремонту межових знаків та споруд; не чинити перешкод у проведенні до суміжної земельної ділянки необхідних комунікацій; вживати необхідних заходів, щоб не допустити стік дощових і стічних вод, проникнення отрутохімікатів та мінеральних добрив на суміжну земельну ділянку. За порушення власниками землі і землекористувачами своїх обов'язків вони можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.