Юридичний словник-довідник

Окреме провадження — урегульований цивільним процесуальним правом порядок розгляду справ про встановлення певних обставин — юридичних фактів, про зміну правового статусу громадян або неправильність дій органів, які посвідчують обставини, за якими закон передбачає виникнення, зміну або припинення майнових і особистих немайнових прав. У порядку О. п. суд розглядає справи про: визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним; визнання громадянина таким, що пропав безвісти, або оголошення його померлим; встановлення неправильності запису в актах громадянського стану; встановлення фактів, що мають юридичне значення; відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника; оскарження нотаріальних дій або відмови у вчиненні їх. Справи О. п. розглядаються за загальними правилами цивільного судочинства з винятками і доповненнями, встановленими ЦПК та іншими законами України. В цих справах беруть участь заявники та заінтересовані особи, органи державного управління, державні підприємства, установи, організації, колгоспи, інші кооперативні організації, їхні об'єднання, інші громадські організації. Якщо при розгляді справи порядком О. п. виникає підвідомчий судам спір про право, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам їхнє право подати позов на загальних підставах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.