Юридичний словник-довідник

Орган державного управління — первинний елемент апарату державного управління, який створюється державою для здійснення від її імені функцій державної виконавчої влади. Тому інша назва О. д. у. — орган державної виконавчої влади. О. д. у. — це організація працівників (державних службовців) з наданими їй матеріальними (фінансовими, організаційно-технічними та ін.) ресурсами, що має певний обсяг державно-владних повноважень, тобто офіційно встановлену компетенцію, і є юридичною особою. За характером повноважень розрізняють органи компетенції загальної (Кабінет Міністрів, виконкоми місцевих Рад), галузевої (галузеві міністерства, комітети тощо) та міжгалузевої, або функціональної (міжгалузеві міністерства, державні комітети тощо). За порядком вирішення питань, віднесених до їх компетенції, О. д. у. поділяються на колегіальні (Кабінет Міністрів, держкомітети, виконкоми) і єдиноначальні (міністерства, інспекції, відділи та управління виконкомів). Іноді до О. д. у. відносять адміністрації державних підприємств, установ та організацій. Однак вони не є юридичними особами і фінансуються не з державного бюджету, а з госпрозрахункових джерел. Формами діяльності О. д. у. є: видання правових актів управління; здійснення інших юридично значущих дій; проведення оперативно-організаційних заходів; здійснення матеріально-технічних дій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.