Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Організаційна структура управління — внутрішня будова конкретної системи управління, що охоплює усі її елементи та існуючі між ними взаємозв'язки, взаємодії, стосунки. Головними елементами будь-якої системи управління є суб'єкт управління (керуючий суб'єкт), який приймає рішення, обов'язкові для виконання, та об'єкт управління (керований об'єкт), який зобов'язаний виконувати управлінські рішення. У державному управлінні керуючими суб'єктами, як правило, є органи державного управління (див. Орган державного управління) та посадові особи. Керовані об'єкти — це завжди дії людей, їх колективів, що становлять певні суспільні відносини на рівні як окремих особистостей, підприємств, установ, організацій, так і цілих галузей економіки, соціально-культурного будівництва, а також сфер державного та суспільного життя. Найважливішою властивістю О. с. у. є її ієрархічність, тобто підпорядкованість нижчих суб'єктів вищим. Структурні зв'язки характеризуються як прямі (від суб'єкта до об'єкта управління), зворотні (від об'єкта до суб'єкта управління), вертикальні (між співпідпорядкованими суб'єктами і об'єктами) та горизонтальні (між рівноправними суб'єктами і об'єктами). Залежно від характеру структурних зв'язків виділяють кілька основних типів організаційних структур управління: 1) лінійну (безпосередня підпорядкованість виконавців одному суб'єкту з усіх питань); 2) функціональну (підпорядкованість виконавців різним суб'єктам відповідно до окремих здійснюваних ними функцій); 3) штабну, або лінійно-функціональну (безпосередньо керує один суб'єкт, але за допомогою функціональних підрозділів, які виконують, так би мовити, роль «штабу»); 4) матричну додатково створюються особливі координуючі ланки керівники проектів, програм тощо, які спрямовують роботу функціональних підрозділів й усіх виконавців за допомогою ретельного розподілу між ними прав, обов'язків і відповідальності); 5) програмно-цільову — має тимчасовий характер у період виконання конкретної програми або проекту із суворим підпорядкуванням виконавців її керівникові.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.