Юридичний словник-довідник

Організація Об'єднаних Націй (ООН) — міжнародна організація, головною метою діяльності якої є підтримання міжнародного миру і безпеки, відвернення воєн. Об'єднуючи майже всі держави сучасного світу, ООН фактично є всесвітньою організацією. Існує з 24.Х.1945 p., коли набрав чинності Статут ООН. За рішенням Генеральної Асамблеї ООН 1947 p. цю дату щорічно відзначають як День ООН. Головні органи ООН: Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Економічна і Соціальна Рада, Рада у Справах Опіки, Міжнародний Суд та Секретаріат. Генеральними цілями ООН, за її Статутом, є: підтримання міжнародного миру та безпеки; розвиток дружніх відносин між націями; міжнародне співробітництво у розв'язанні проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру; захист прав та основних свобод людини незалежно від раси, статі, мови і релігії. ООН створювалася в період величезного піднесення міжнародного демократичного руху народів, об'єднаних щирим прагненням довести до переможного кінця боротьбу з фашизмом і реакцією. Ініціаторами заснування її стали держави-учасниці антигітлерівської коаліції. Питання про ООН обговорювалося союзниками в 1941 р.— у Лондоні, в 1942 р.— у Вашингтоні, в 1943 р.— в Москві і Тегерані, у 1945 р.— в Ялті та Потсдамі. Попередній текст проекту Статуту був розроблений на Конференції представників СРСР, Великобританії, США, Китаю у 1944 р. в Думбартон-Оксі (США), а остаточний варіант Статуту ООН — на широкій представницькій Конференції в Сан-Франциско (24 квітня —25 червня). Підписаний 26 червня 1945 р. Як один із членів — фундаторів ООН на конференції у Сан-Франциско Україна внесла ряд цінних пропозицій до Статуту ООН — багатостороннього міжнародного договору, одного з найвидатніших документів сучасності, у якому закріплені основні принципи і норми міжнародних відносин та міжнародного права. Цей документ є фундаментом сучасного правопорядку, міжнародної законності та справедливості. В межах ООН розроблено і укладено понад 350 багатосторонніх угод, більшість з яких мають непересічне значення для розвитку широкого міжнародного співробітництва. Вся історія ООН свідчить, що неухильне дотримання Статуту — важлива умова для підтримання ООН миру і безпеки в усьому світі, вирішення глобальних проблем сучасності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.